Zeytinyağı: Yumuşak Saçların Sırrı | Doğal Saç Bakımı

Alternatif tıbbın vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan zeytinyağı, insan sağlığına mucizevi etkileri sayesinde “sıvı altın” olarak da adlandırılmaktadır. Antioksidanlar, E vitamini, C vitamini, polifenoller açısından oldukça zengin olan zeytinyağı sindirim sistemi ve kemik sağlığını korumakla kalmaz aynı zamanda cilt ve saç sağlığı içinde oldukça önemlidir. Bu yazımızda yumuşak, eşsiz görünen parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olan sızma zeytinyağının saça faydalarından bahsettik. İşte günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline gelen zeytinyağının saç sağlığına faydaları…

Zeytinyağı, içeriğindeki E vitamini sayesinde kafa derisinin yaşlanmasını engellemeye yardımcı olur. Aynı zamanda saçlı kafa derisinin nemli kalmasına ve temizlenmesine olanak sağlar.

Zeytinyağı, özellikle kafa derisinde meydana gelen kızarıklık, kaşıntı, pullanma gibi saç derisi problemlerinin iyileşmesine yardımcı olur. Aynı zamanda E vitamini açısından zengin olan zeytinyağı kafa derisinin yenilenmesini sağlar.

Zeytinyağı, kafa derisinde biriken yağ, kir ve ölü hücrelerin temizlenmesini sağlar. Arındırıcı ve temizleyici etkisiyle bilinen zeytinyağı iyi bir peeling etkisine sahiptir.

Zeytinyağı, kafa derisinin sağlıklı kalmasına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda saç köklerinin beslenmesinede destek olur. Böylelikle saçı büyümeye teşvik ederek daha hızlı uzamasını sağlar.

Zeytinyağı, kepekle mücadele etmenize yardımcı olur. Kafa derisinde meydana gelen pullanmaları kısa süre içerisinde ortadan kaldırmak için zeytinyağını uçucu yağlarla karıştırarak kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı, kuru ve cansız görünen saçların yeniden nemini kazanmasına yardımcı olur. Böylelikle saçı A vitamini, E vitamini ve antioksidanlarla besleyerek daha canlı, daha pürüzsüz ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Zeytinyağı, hacimsiz saçların hacim kazanmasına, elektriklenme problemi yaşayanların daha yönetilebilir saçlara sahip olmasına yardımcı olur.

Zeytinyağı, saçın doğal yapısına zarar veren çevresel faktörler, kimyasal ürünler, yanlış saç bakım ürünleri ve ısı kaynaklı şekillendirici ve kurutucu aletlerin bıraktığı hasarı onarır. Aynı zamanda saçın ısıya bağlı olarak hasar görmesini engelleyerek koruyucu bariyer oluşturur.

Zeytinyağı, özellikle saçın kırılmaya en meyilli noktası olan uç kısımların onarılmasına ayrdımcı olur. Aynı zamanda saçın dolaşmasını ve karmaşık bir hal almasını önleyerek duş sonrası kolayca taranabilir hale getirir.

Zeytinyağı, saçı kökten uca besleyerek hızlı büyümesine destek olmakla kalmaz aynı zamanda güçlü, kalın ve ışıl ışıl görünen sağlıklı saçlara sahip olmanızı destekler.

Related Articles

Sarı Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri | Evde Saç Bakımı

[email protected]

Yumurtanın Saç Sağlığına Faydası | Doğal Saç Bakımı

[email protected]

Hindistan Cevizi Yağının Saç Sağlığına Faydaları

[email protected]

Yorum Yap